Lietuvoje galima nusipirkti nesuskaičiuojamą galybę įvairiausių maisto papildų. Internete, prekybos vietose, sporto klubuose gausu pasiūlymų vartoti vieną ar kitą papildą, padėsiantį numesti svorį, deginti riebalus, papildyti mitybą ir pan. Ar kontroliuojama, kas įvežama bei kokios kokybės maisto papildus įsigyja Lietuvos vartotojai.... Plačiau

Gyvenimo tempas vis greitėja, žmonės nebeturi laiko ilgiems pasivaikščiojimams prekybos centruose ar turguose, todėl mielai užsisako siūlomas paslaugas internetu. Interneto erdvėje daugėja šviežių produktų pardavėjų (pvz.: www.gastronomas.lt, www.gileskromelis.lt, www.viskoko.lt ir pan.), siūlančių įsigyti tiesiai į namus pristatomų šviežių daržovių, vaisių, pieno, mėsos bei duonos gaminių. ... Plačiau

 

                                                                         R.Jankevičiūtės nuotr.

  Ar kada susimąstėte, kaip gyvena Lietuvos nevyriausybinės organizacijos? Kiek lėšų jos turi savo tikslų įgyvendinimui? Kiekvienais metais iki gegužės 1 d. nuolatinis Lietuvos gyventojas gali paremti paramos statusą turinčias organizacijas, skiriant paramai iki 2 procentų nuo pernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (toliau - GPM). O nuo šių metų papildomai dar galima paremti ir registruotas politines partijas, joms skiriant 1 procentą nuo GPM.... Plačiau

     Vaikams nukentėjus nuo įvairių nusikaltimų ar tapus nusikaltimų liudytojais, teisinių procedūrų metu būtina operatyviai organizuoti nepilnamečių apklausas. Kokybiškai apklausti nukentėjusius, o ypač - nukentėjusius nuo seksualinės prievartos – vaikus, gali tik psichologai, turintys reikiamų žinių mažamečių ir nepilnamečių apklausų vykdymui.  Lietuvos teisėsaugos institucijoms bei teismams kaskart „su žiburiu“ tenka ieškoti kvalifikuotų psichologų nevyriausybinėse organizacijose. Įstatymai nenumato ir kas turėtų kontroliuoti, ar šie psichologai tinkamai apklausia vaikus.

... Plačiau

“Generalinei prokuratūrai apklausti nepilnamečius padeda vos viena psichologė, tuo tarpu kiekvienas teismas savaip organizuoja apklausas ir posėdžius. Vieni kviečiasi vaikų teisių apsaugos specialistus, pedagogus, tačiau dauguma taupydami lėšas nepaiso LR Baudžiamojo proceso kodekso 272 straipsnio, kuris akcentuoja teismo pareigą atsižvelgti į nepilnamečio socialinę ir psichologinę  brandą,” – sako Agnė Zuokienė.

Pasiūlymas 2011 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui

Biudžeto ir finansų komiteto išvada

Teisingumo ministerijos atsakymas - dėl kvalifikuotų psichologų trūkumo problemos

A.Zuokienės klausimai Generalinei Prokuratūrai:

LR Generalinės prokuratūros atsakymai:

Nacionalinės teismų administracijos informacija

... Plačiau

  Nedarbingumo pažymėjimus, kurių pagrindu yra skiriama ligos pašalpa, išduoda sveikatos priežiūros įstaigos, o tiksliau pacientą gydantis gydytojas. Tačiau pasitaiko ginčytinų nedarbingumo pažymėjimų išdavimo atvejų, t.y. nedarbingumo pažymėjimai kartu su ligos pašalpa yra išduodami sveikiems asmenims.

... Plačiau

  Limitai nedarbingumo pažymėjimams? Po ilgalaikės traumos negalima susirgti net gripu? Skamba neįtikimai, kad mūsų demokratinėje valstybėje galiotų tokie įstatymai.

... Plačiau

 

 

  Problema, su kuria jau ketverius metus kovoja neįgalios mergaitės mama, yra tarsi veidrodis, kaip dirba mūsų sukurta biurokratinė sveikatos apsaugos mašina.

... Plačiau

  

 

  „Netylėk.lt“ kasdien sulaukia šiame tinklalapyje užpildytų ir atsiųstų problemų. Dažniausiai jos susijusios su socialiniu būstu, kūdikių besilaukiančių moterų problemomis darbe, smurtu prieš moteris, socialinėmis išmokomis bei greitosiomis paskolomis. ... Plačiau

Justo Venslovo nuotr.

 

Vaikų maitinimo valgiaraščiai ugdymo įstaigose sudaromi atsižvelgiant į rekomenduojamas paros energijos ir maistinių medžiagų normas vaikams bei į vaikų buvimo trukmę mokykloje ar socialinės globos įstaigoje. Kyla klausimas, kaip maitinami vaikai gydymo įstaigose. Juk vaikai priversti čia gulėti tam tikrą laiką dėl sveikatos problemų, jie vartoja daug vaistų, organizmas dažnai yra nualintas ligos, todėl tiesiog privalo gauti itin kruopščiai paruoštą, sveikatai palankų maistą. ... Plačiau

R.Jankevičiūtės nuotr.

    Visi suprantame, kad valgyti vaisius ir daržoves būtina, kad tai yra sveikatos šaltinis. Tačiau nerimą kelia vis dažniau pasigirstančios istorijos, kad įvežami ir pardavinėjami nesaugūs, sveikatai galintys pakenkti maisto produktai. Dažniausiai išgirstame apie vaisius ir daržoves, kuriuos ištyrus aptinkami pesticidai.

... Plačiau

  Dieveniškių miestelio, kuris yra 27 km atstumu nuo Šalčininkų, gyventojai stokoja pirminių asmens sveikatos paslaugų prieinamumo. Dieveniškių miestelyje yra ambulatorija, kurioje yra prisiregistravę 1826 asmenys. Iki 2011 metų ambulatorijoje pilnu etatu dirbo šeimos gydytojas, kuris prižiūrėdavo visų pacientų sveikatos būklę, tačiau jis išvažiavo dirbti į Vilnių ir Dieveniškių ambulatorija liko be nuolatinio pilnu etatu dirbančio šeimo gydytojo.

... Plačiau

S.Stravinskaites nuotr. 

  Pastaruoju metu pasaulyje daug diskutuojama apie Prekybos susitarimą dėl kovos su klastojimu (toliau - ACTA). Ši diskusija neaplenkė ir Lietuvos, kadangi šių metų sausio 26 dieną Lietuva kartu su kitomis ES šalimis narėmis (22 iš 27) Japonijoje pasirašė ACTA susitarimą. Lietuvos atstovą Algirdą Dambrauską (LR ambasados Japonijoje įgaliotasis ministras) pasirašyti susitarimą dėl ACTA dekretu įgaliojo LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Susitarime, pasirašant ACTA, taip pat dalyvavo Australija, Kanada, Japonija, P. Korėja, Meksika, Marokas, Naujoji Zelandija, Singapūras, Šveicarija ir Jungtinės Amerikos Valstijos.  

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=417316&p_query=&p_tr2=2 ... Plačiau

  Bandote ieškoti teisybės, tačiau kaskart atsimušate į „biurokratijos sieną“? Tokios istorijos autorius yra ir ponas Petras (vardas pakeistas, tikrasis redakcijai žinomas - red. past.).

... Plačiau

 

Parlamentarės Agnės Zuokienės projektu siekiama apsaugoti daugiabučių namų gyventojus nuo remonto darbų triukšmo: sureglamentuota triukšmingų remonto darbų atlikimo trukmė bei nustatyti gyventojų informavimo apie tokius darbus pareigą

2012 m. vasario 29 d. Seimo narė užregistravo  Triukšmo valdymo įstatymo papildymo įstatymo projektą Nr. XIP-4131 bei  šį projektą įgyvendinantį Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIP-4132.