Didžiausias metų renginys būsimoms mamytėms!

 

 

 


                                                                                                                                                    Juliaus Kalinsko/ „15minučių“ nuotr.

 

Gegužės 18 d. Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31) į tradicinį, jau 7-ąjį, koncertą „Stebuklo belaukiant“ susirinko  daugiau nei 380 besilaukiančių moterų.

 Čia ir toliau - fotografo Justino Saulėno nuotraukos

 

Būsimoms mamoms  koncertavo besilaukianti atlikėja Natalija, renginį vedė Eglė Kernagytė-Dambrauskė.

 

 

Praėjusių metų  šventėje gimė nauja graži   tradicija - pakviesti į sceną dainuoti  ir pačias besilaukiančias mamas. Šiemet drauge  su Natalija dainą "Laukų gėlė" atliko šešios šaunios mamytės: Ilona, Rita, Kristina, Justė, Jovita ir Asta. Joms draugiškai pritarė visa salė žiūrovių.

 

Būsimoms mamoms koncertavo ir menų mokyklėlė "Debesėliai".  Dauguma mamyčių savo dovanų krepšeliuose rado ir pakvietimą į nemokamą "Debesėlių" pamoką.

 

 „Laukimasis – nereali ypatinga būsena, kai kalbiesi su būsimu vaiku ir stengiesi sudėti visa, kas geriausia šiame pasaulyje ir tavyje", - prisimena viena renginio iniciatorių, 3 vaikų mama Agnė Zuokienė, – „Į optimizmo ir vilties kupiną šventę Rotušėje kasmet susirenkančios besilaukiančios moterys nebijo iššūkių, tiki savo, savo šeimos bei Lietuvos ateitimi.“

Renginio organizatoriai – Agnė ir Artūras Zuokai - tikisi, kad Lietuvos mamoms pavyks išsaugoti ne tik apdainuotus tris milijonus,  kad malonus susitikimas Vilniaus rotušėje išliks besilaukiančių atmintyje ilgam.

 

Renginyje netrūko ir staigmenų - koncertą būsimoms mamoms nuotaikingai užbaigė merginų grupės "69 danguje" pasirodymas!

 

 

 

Kiekvienos besilaukiančios mamos  šventėje laukė ir dovanų kupini krepšeliai. Juos pripildė ir šventę organizuoti padėjo:

 

Labai džiaugiamės, didžiuojamės Jais ir nuoširdžiai dėkojame ištikimiesiems  šventės draugams nuo pat pirmųjų koncertų:

• UAB NUKAS -  OFICIALUS HIPP  ATSTOVAS LIETUVOJE
• AB ORTOPEDIJOS TECHNIKA
• SPAUSTUVEI GARSŲ PASAULIS
• REKLAMOS AGENTŪRAI KREDO R
• VILNIAUS ROTUŠEI
• MENŲ MOKYKLĖLEI DEBESĖLIAI
• BAROCA KRAUTUVĖLEI
• UAB LNA (LANA CARE)
• INTERNETO KLUBUITĖVAMS WWW.SUPERMAMA.LT
• FOTOMENININKUI – ROMUI ČEKANAVIČIUI

 

Dar keletas akimirkų iš gražiausių šio pavasario moterų susibūrimo:

 

 

 

 

 

 

 

Apie VII-ąjį  būsimų mamų susibūrimą Vilniaus rotušėje rašo: 

 15min.lt:

Alfa.lt: 

Zebra.lt

 lrytas.lt:

 

 

 

Keletas pasiruošimo šių metų šventei akimirkų: 

 

 

 

 


 


 
2010 gegužės 21 d., 15 val., Vilniaus Rotušėje į tradicinę šventę rinkosi būsimos mamos. Šeštajame "nėštukių" susibūrime norėjo dalyvauti gerokai daugiau nei 500 moterų, tačiau dėl vietos stokos buvo pakviestos tik 375. Labai apgailestaujame, kad negalėjome pakviesti visų būsimų mamyčių,  bet labai tikimės, kad jos kada nors dar turės progos apsilankyti tradicinėje šventėje būsimoms mamoms.   Rekordų agentūra „Factum“ šią šventę jau praėjusiais metais įtraukė į Lietuvos rekordų knygą - kaip „masiškiausio nėščiųjų susibūrimo rekordą“.

"Kūdikių besilaukiančios moterys tiki savo, savo šeimos bei Lietuvos ateitimi, nors žino, jog kūdikio gimimo laikas bus pažymėtas ne tik ekonomine krize, bet ir tikrų vertybių ilgesiu bei mato, jog kūdikėlis ateis į  pasaulį, kuriame prokuratūros pastatai aukštesni nei bažnyčios, kur platūs keliai, o dažno suaugusiojo požiūris labai siauras,"-  sako 3 vaikų mama, Seimo narė Agnė Zuokienė. 

Būsimoms mamytėms koncertavo žymusis „Purpurinis Vilniaus choras“ drauge su 5 kūdikių besilaukiančiomis moterimis, kurias specialiai šiam koncertui paruošė chormeisteris Artūras Novikas.

Repetavo ir dainuoti ruošėsi 6 būsimos mamytės, tačiau viena iš jų susilaukė kūdikio iki šventės likus vos keletui dienų. Į "Raudonojo Kryžiaus" ligoninę pasveikinti mamos Dianos atėjusiems Agnei ir Artūrui Zuokams ji  pasakojo, jog repeticijos su kitomis besilaukiančiomis ir chormeisteriu Artūru Noviku buvo tikra atgaiva ramiomis paskutinėmis nėštumo savaitėmis. Laiminga mamytė pasidžiaugė, jog sūnelis atpažįsta jos repetuotas dainas, mat ne kartą girdėjo jas būdamas mamytės pilvelyje, ir reaguoja visai kitaip, kai mama ima dainuoti kitas. Pagausėjusios ir laimingos šeimos  laukia ypatinga rėmėjų skirta dovana - vežimėlis.

 

 

  

"Smagu, kad galėjau pabūti šioje optimizmo ir vilties oazėje, kurią savo susibūrimu sukūrė gražūs žmonės - būsimos mamos  bei kartu su jomis dainuoti", - sakė dviejų vaikų mama, Seimo narė Ingrida Valinskienė, kuri  kartu su dainuojančiomis nėščiosiomis bei choru savo dainomis pasveikino būsimas mamas.  

 

Renginį vedė kūdikėlio laukianti aktorė Eglė Vaičytė-Šulskė ir aktorė Gintarė Latvėnaitė. Praėjusių metų šventės būsimoms mamoms vedėja Gintarė Latvėnaitė tuomet ir pati laukėsi kūdikio, o šiemet scenoje jai jau puikiai talkino ir sūnelis, kuriam dar nėra nei metukų.

 

 

 Visos mamytės kartu tradiciškai sekė poetės Salomėjos Nėries "Senelės  pasaką“: 

 

  

Būsimoms mamoms koncertavo ir menų mokyklėlė "Debesėliai".  Dauguma mamyčių savo dovanų krepšeliuose rado ir pakvietimų į nemokamą "Debesėlių" pamoką.

 

  

 

 

 

 

 

 

Į renginį atėjusių būsimų mamyčių akis džiugino garsių fotomenininkų Romo Čekanavičiaus ir Rositos Patūpaitės  darbų paroda.  Pagrindinė ir svarbiausia šių menininkų fotografijų tema - Motinystės tema. O juk bežiūrint  į šias fotografijas prieš šešerius metus ir kilo mintis organizuoti šventę būsimoms mamoms!

 

  

 

Renginys - nemokamas. Visų besilaukiančių laukė gausios rėmėjų dovanos.  Ypatingai dėkojame mūsų pagrindiniam šventės rėmėjui - UAB "Nukas" - "Hipp" atstovams Lietuvoje  ir mūsų ištikimiesiems - jau šeštą kartą renginį būsimoms mamoms parėmusiems - www.supermama.lt, "Baroca", "Lana Care", "Korlėja", "Ortopedijos technika", spaustuvei "Garsų pasaulis", reklamos agentūrai "Kredo R", Vilniaus Rotušei bei vaikų ir mamyčių studijai "Debesėliai".

 Šiemet šventę organizuoti padėjo ir būsimas mamas dovanėlėmis pradžiugino:

 

 

 

  

 

Kasmet Lietuvoje daugiau nei  32 000 moterų laukiasi kūdikių. Nuo 2005 m. tapo tradicija Mamos dienos  proga pakviesti kūdikių besilaukiančias moteris į Vilniaus Rotušę. Idėja tokį  renginį organizuoti kilo Agnei ir Artūrui Zuokams kartu su fotomenininku Romu Čekanavičiumi bežiūrint į nėščių moterų fofotgrafijas. Iš pradžių gimė mintis surengti fotografijų parodą besilaukiančioms moterims Motinos dienos proga.  Nuo tol kaskart daugiau nei  200 būsimų mamyčių susirenka pasidžiaugti būsima motinyste ir pasiklausyti koncerto. Renginio organizatoriai, trijų vaikų tėvai  Agnė ir Artūras Zuokai visada labai nuoširdžiai pasidalija  pačiomis įsimintiniausiomis akimirkomis apie laukimąsi, vaikų gimimą, jų auginimo džiaugsmus ir rūpestėlius.

 Šeštajame nėštukių susibūrime ypatingu dėmesiu ir dovanėlėmis renginio iniciatorių buvo apdovanotos tos besilaukiančios moterys, kurios dalyvavo šventėje nebe pirmą kartą, nes laukiasi jau antrojo vaikučio,  o viena mamytė - trečiojo.    

 

 
„Norėtųsi, kad šis kasmetinis gražiausių pavasario moterų susitikimas Rotušėje taptų mamų palaikymo švente, jog būsimos mamos susipažintų, bendrautų ir padėtų viena kitai patarimais, padrąsinimais ir tuomet,  kai reikia suprantančio žmogaus dėmesio ir žodžio.  Mamų palaikymo grupės yra labai populiarios Europoje,“ – sakė renginio iniciatoriai Agnė ir Artūras Zuokai. 

 Štai dar keletas optimistiškiausio metų renginio akimirkų:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Pirmąjį tokį renginį būsimoms mamoms 2005 m. organizavo VšĮ “Azzara”, Vilniaus m. rotušės vestibiulyje buvo eksponuota Romo Čekanavičiaus paroda, grojo orkestras.

2006 metais besilaukiančias moteris Mamos dienos proga sveikino kunigas Ričardas Doveika bei tuometinis miesto meras Artūras Zuokas su žmona Agne. Koncerte buvo grojami Volfgango Amadėjaus Mocarto muzikos kūriniai. Tai buvo šeimos mėnesio, kuriuo Vilniuje paskelbtas laikotarpis nuo Mamos dienos iki Tėčio dienos, renginys. Renginį organizavo ir dovanėles ruošė Vilniaus m. savivaldybė.

 


2007 metais būsimoms mamoms savo gražiausias dainas atliko dainininkė TAJA, tuomet ir pati po širdimi nešiojusi antrąjį sūnelį. “Neapsakomai nuostabus jausmas jausti dalelę savęs šalia, laukiu, kada galėsiu stipriai apkabinti. Ir tas noras vis stiprėja,” – sakė pirmagimį sūnų Nedą auginanti TAJA.
 
Fotografas Romas Čekanavičius ne vienerius metus fotografuoja tas pačias šeimas. Renginio metu buvo pristatyti jo  fotografijų ciklai, kai vaikelis dar mamytės pilvelyje, šiek tiek ūgtelėjęs ir  tvirtai stovintis ant kojų. Eiles skaitė ir savojo laukimosi akimirkomis dalijosi aktorė Ilona Balsytė.

Aš mažytis, o gal mažytė
Aš po tavo širdim gyvenu
Aš dar nieko nemoku prašyti
Aš tiktai dar gyvent ateinu

Tu girdi?
Plaka mano širdelė
Aš iš tavo svajonių, sapnų
Greit jau, greit aš galėsiu, mieloji,
Pasisupti ant Tavo delnų

(Z.Gaižauskaitė)

  

 

 


 
Kiekvienai būsimai mamytei buvo įteikta po gėlę ir dovanėlių maišeliai, kuriuos pripildyti padėjo bendrovės  Lana Care, Vilandra, Jiko, Korlėja, Kidygym, fondas Maternitas,  Baltora – Sebamed atstovai Lietuvoje,  Nukas-HIPP atstovas Lietuvoje, UAB “Nieko rimto”.
 
Kasmet Lietuvoje daugiau nei  30 000 moterų laukiasi kūdikių. „Tai ypatinga būsena, kai skaičiuoji judesius, dainuoji dainas, glostai pilvelį, kalbini mažylį. Juk 20 savaičių jis jau moka šypsotis, o 24 savaičių gali suraukti antakius, jei kas nors nepatinka,“ – sako šio renginio iniciatorė trijų vaikų mama Agnė Zuokienė.

 


2008 metais būsimoms mamoms koncertavo Artūro Noviko merginų ansamblis, šoko besilaukiančios mamytės, renginį vedė besilaukianti aktorė Neringa Varnelytė.  

 

 
 
Motinos dienos proga visoms atėjusioms moterims buvo dovanojama gėlių, o į pasaulį besibeldžiantiems vaikučiams - dovanėlės. Dovanėles paruošė UAB "Nukas", UAB "Limedika", "JIKO", UAB "Voira", UAB "Nieko rimto", vaikų ugdymo centras "Kidygym", UAB "Baltora", UAB "Ortopedijos technika", studija "Debesėliai", projektas "Sveika pradžia", žurnalas "Tavo vaikas", parduotuvė "Mamalux".
 
Renginį organizuoti padėjo interneto portalai www.supermama.lt ir www.mama.lt , fondas Maternitas,  Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus Rotušė.

 


2009 m. gegužės 20 d. , jau penktą kartą vykusiame kasmetiniame renginyje kūdikių besilaukiančioms mamoms Vilniaus Rotušėje plakė rekordinis širdžių kiekis. Sutalpinti Rotušės salėje 700 ar 800 žmonių būtų neįmanoma, tačiau tiek ar net daugiau būsimų mamyčių ir jų kūdikių pilveliuose širdžių čia plakė išvien, klausantis Aistės Pilvelytės dainų ir aktorės Gintarės Latvėnaitės pasakų. Lietuvos rekordų knygoje atsirado naujas įrašas apie "Masiškiausio nėščiųjų susibūrimo rekordo" pasiekimą, kuris galėjo būti dar įspūdingesnis, tačiau dėl vietos salėje stokos, besilaukiančiųjų registraciją į šį renginį, deja, teko nutraukti anksčiau laiko.

 

Fotografo Igno Burneikos nuotraukoje įamžinta dalis kūdikių besilaukiančių moterų renginio dalyvių:

 

 

"Idėja surengti tokią nėštukių šventę kilo prieš 5 metus, kai pati laukiausi vaikelio. Viename vakarėlyje užvirė diskusija – kada moteris tampa mama – vieni sakė, jog tik pagimdžiusi, o kiti, jog tuomet, kai apkabinusi pilvelį viduje pajaučia spurdantį mažą žmogutį. Te mokslininkai ir teisininkai, besiremiantys savo aiškinimais mano savaip, bet aš  niekad apie savo vaikus ir motinystę negalvojau tiek daug kaip tuo metu, kai pati laukiausi. Tai nereali, stebuklinga ir palaiminta būsena, kai kalbiesi su vaiku, kai siunti jam palinkėjimus ir stengiesi sudėti visa, kas geriausia šiame pasaulyje ir tavyje", - prisiminė Agnė Zuokienė.

"Jei šiandien laukčiausi kūdikio, dar daugiau nei ankstesniais kartais turėčiau jam ką papasakoti. Sakyčiau jam: Tu ateini į šį pasaulį sudėtingu laiku, gal net neįsivaizduoji, jog prokuratūros pastatai čia aukštesni nei bažnyčios, čia platūs keliai, o dažno suaugusiojo požiūris labai siauras. Laikas, kuriuo gimsi, pasižymi ne ekonomine krize, o tikrų vertybių ilgesiu. Tenka pripažinti, suaugusieji nėra labai rūpestingi pasaulio šeimininkai. Daugybė dvasinių lobių ir prasmingų darbų jau užklojo užmaršties dulkės. Galbūt nustebsi, bet atėjęs į šį pasaulį rasi daugybę niekam nereikalingų daiktų. Iš pradžių nebus lengva atsirinkti, todėl noriu palinkėti, kad išmoktum nieko neturėti – tai gali sau leisti tik turtingiausi žmonės, kad galėtum atiduoti viską, ką turėsi, neprarasdamas to, kuo iš tikrųjų būsi. Gabiausi yra ne tie, kurie moka uždirbti pinigų, bet tie, kurie moka atrasti laiko džiaugtis. Tu gimsi garbingos istorijos šalyje. Kadais buvome didūs savo darbais ir siekiais, dabar drąsiais save tik vadiname. O Tu  būk drąsus ir ambicingas. Tu jau dalyvavai savo pirmosiose varžybose ir iš daugybės pretendentų jas laimėjai. Būk laimėtoju ir atėjęs į šį pasaulį, nes čia gyvenantys suaugusieji yra praradę atradimo džiaugsmą, patogiai prisitaikę ir tik  vos vienas kitas turi idėjų ir ryžto. Gyvenimas pilnas netikėtumų,  svajok, kurk ir neleisk, jog Tavo gyvenimą už Tave gyventų kiti", - linki Agnė Zuokienė.

 

 

 

 

Apie ypatingą renginį būsimoms mamytėms 15min.lt rašė:

 

Dovanėles paruošė ir renginį organizuoti padėjo: