Virtualioje erdvėje duris atvėrė internetinis Seimo narės Agnės Zuokienės priimamasis www.netylek.lt


Per pirmus darbo Seime mėnesius Agnė Zuokienė gavo dešimtis laiškų su įvairiais prašymais. Tai ir paskatino atidaryti internetinį priimamąjį. Jo tikslas – ne tik padėti konkrečiam žmogui bei įvardinti jo problemą vilkinusius pareigūnus, bet ir rengti teisės aktų pakeitimus įsiklausant į žmonių rūpesčius ir bėdas. Pirmenybė bus teikiama moterų, mamų ir sveikatos temoms.
Pagal Seimo statutą Seimo nario paklausimus dėl gautų skundų pareigūnai bei įmonių, įstaigų ar organizacijų vadovai privalo išnagrinėti ir atsakyti į juos per 20 dienų. „Tai mano pagrindinis instrumentas, ir jau įsitikinau, kaip jis veikia. Turėtų padėti ir mano žurnalistinis išsilavinimas – drauge su padėjėjomis atliksime  problemos tyrimą bei paviešinsime visus paklausimus ir gautus atsakymus, taip pat ruošime pataisas teisės aktams,“ – sako A. Zuokienė.

Pirmosios priimamojo temos:

 – tai skundas mamos, daugiau kaip metus negalėjusios sustabdyti tėvystės išmokas vyrui, kuris paliko šeimą ir neprižiūrėjo vaiko, tačiau ėmė išmokas;

– tai skundas vyro, kurio kūdikio besilaukiančią žmoną, atėjusią atlikti jai priklausančios procedūros, pravirkdė Vilniaus Lazdynų poliklinikos medikai, skirstantys pacientus į „savus“ ir „svetimus“;

– tai pasipiktinusių mamų laiškai dėl klaidinančios „Olialia“ sūrelių reklamos bei Lietuvos gamintojų naujos mados ženklinti maisto produktus tik anglų kalba;

– tai Prienų, Naujosios Akmenės ir kitų rajoninių ligoninių vadovų laiškai dėl naikinamų skyrių bei sveikatos reformos iniciatorių svajonės pacientus į ligonines gabenti sraigtasparniais.

Mūsų darbo stilius – mažais žingsneliais, atkakliai ir kantriai, siekti rezultatų. Jaučiamės reikalingi, atsakingi, kad visuomenė atkreiptų dėmesį į socialines ir sveikatos problemas.

Tad raginame nenuleisti rankų ir netylėti – siųskite mums kuo išsamiau aprašytą savo rūpestį, pastebėtą socialinę ar sveikatos problemą. 

Aurelija Dermantė
Seimo narės Agnės Zuokienės padėjėja
Tel. 8 5 239 6700