Prieš savaitę duris atvėręs internetinis Seimo narės Agnės Zuokienės priimamasis kasdien sulaukia vis daugiau laiškų ir komentarų. Labiausiai žmonės piktinasi planuojamomis “Sodros” permainomis, taip pat ne vienas prašo asmeninės paramos.
Internetinis puslapis www.netylek.lt didžiausią dėmesį skirs bendroms problemoms, tokioms, kurias išnagrinėjus galima būtų inicijuoti įstatymų pataisas, paraginti valstybines institucijas laiku ir kokybiškai atlikti jiems patikėtas funkcijas.

Tačiau, kad neliktų neatsakytų laiškų su asmeniniais prašymais, www.netylek.lt  sukūrėme specialią skiltį „Prasmingi darbai“.  Čia skelbsime naujas idėjas ir projektus, kviesime, kad  aktyvūs ir visuomeniški žmonės, kurių kilnūs socialiniai tikslai padeda kurti geresnį pasaulį, paremtų mus savo laiku, žiniomis, patirtimi, energija ar lėšomis. Pirmieji šio skyrelio įrašai – apie VšĮ “Sveikas vaikas” iniciatyvas bei informacinių technologijų specialisto, turinčio negalią, prisistatymas, nes žmogus, nusivylęs Darbo biržos programa neįgaliesiems, ieškosi darbo pats.

Šios savaitės naujos temos:

– 27 tūkst. vienetų vakcinos dozių nuo kiaulių gripo Lietuva įsigijo per vėlai ir per brangiai;

– greitųjų kreditų žabangose įsipainioję tūkstančiai žmonių. Netylėk.lt aiškinasi, kodėl greitųjų kreditų veikla nėra licenzijuojama, kodėl šios įstaigos save pristato kaip bankai ir klaidina žmones, tačiau nėra baudžiamos, kodėl visos iš patikrintų įstaigų neatsakingai elgiasi su asmens duomenimis... O greitųjų kreditų įstaigų veiklą ribojantys įstatymai vis dar nepriimami.

– pamokanti ir dviprasmiška istorija apie paramą kurčiam ir aklam vienerių metų berniukui. Aukos buvo renkamos į asmeninę sąskaitą, todėl tėveliams nuo surinktos sumos būtų reikėję mokėti pajamų mokestį. Tačiau išimties tvarka jiems nuo 105 tūkst. paaukotų litų sumos mokėti mokesčių nereikės. Antra vertus, valstybė dengia bazinę implanto kainą (54 100 Lt), todėl tėveliams, norintiems įsigyti geresnį implantą, reikės papildomai sumokėti tik ketvirtadalį paaukotų pinigų. Kaip bus panaudoti  likusieji? Įstatymą pakeisti ar išimtis pritaikyti nėra taip sunku, kaip sudėtinga pakeisti požiūrį į labdarą, jog viskas būtų skaidru, aišku ir sąžininga.
                                                                     
www.netylek.lt informacija